• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • He's All That

    ½

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • kid 90

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Ginny & Georgia - The Afterparty

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Music

    ½

  • Death to 2020

    ★★★

  • A Recipe for Seduction

    ½

  • High School Musical: The Musical: The Holiday Special

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Feliz NaviDAD

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • OPAL

    ★★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • After We Collided

  • Work It

    ★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Out

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Graduate Together: America Honors the High School Class of 2020

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★