claire <3 has logged 170 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Man in the Moon

The Man in the Moon

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
She's Funny That Way

She's Funny That Way

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Under the Tuscan Sun

Under the Tuscan Sun

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hug

The Hug

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
This Changes Everything

This Changes Everything

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Project X

Project X

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
School Ties

School Ties

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry