Katrina Peralta has logged 174 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jesus Is Dead

Jesus Is Dead

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
as if nothing happened

as if nothing happened

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sea in the Blood

Sea in the Blood

2000
×
Edit this entry  
19
Music & Clowns

Music & Clowns

2020
×
Edit this entry  
19
Boy Interrupted

Boy Interrupted

2009
×
Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
★★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Night Watch

The Night Watch

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Cheat

The Cheat

1915
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fig

Fig

2011
×
Edit this entry  
06
Mobile

Mobile

2018
×
Edit this entry  
30
My Time

My Time

2018
×
Edit this entry  
25
Capital in the Twenty-First Century

Capital in the Twenty-First Century

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dawson City: Frozen Time

Dawson City: Frozen Time

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Whale Rider

Whale Rider

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
still/here

still/here

2001
×
Edit this entry  
21
Rat Life and Diet in North America

Rat Life and Diet in North America

1968
×
Edit this entry  
21
Mothlight

Mothlight

1963
×
Edit this entry  
21
Me and Rubyfruit

Me and Rubyfruit

1989
×
Edit this entry  
21
Cattle Call

Cattle Call

2008
×
Edit this entry  
21
The Tesla World Light

The Tesla World Light

2017
×
Edit this entry  
21
Mynarski Death Plummet

Mynarski Death Plummet

2014
×
Edit this entry  
19
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Deadpan

Deadpan

1997
×
Edit this entry  
19
The Heart of the World

The Heart of the World

2000
×
Edit this entry  
19
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Edit this entry  
19
Hardwood

Hardwood

2005
×
Edit this entry  
18
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
Edit this entry  
17
True Mothers

True Mothers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shooting Indians: A Journey with Jeffrey Thomas

Shooting Indians: A Journey with Jeffrey Thomas

1997
×
Edit this entry  
16
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
76 Days

76 Days

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry