• Death to 2021

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Influencer

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Legionnaire

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Good on Paper

    ★½

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Baggio: The Divine Ponytail

    ★★½

  • Heroes: Silence and Rock & Roll

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • Paper Lives

    ★★★½

  • Sentinelle

    ★★

  • Moxie

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Below Zero

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Beast

    ★★★★½

  • The Last Fascist

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Black Box

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Notturno

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Our Father

    ★½

  • Love, Guaranteed

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Sam Jay: 3 in the Morning

    ★★½

  • Secret impressionists

    ★★★★

  • The Players

    ½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • The Letter Room

    ★★★★

  • Timo's Winter

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★★

  • A Son Named Erasmus

    ★★½

  • Uncorked

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★★

  • Ultras

    ★½

  • Breaking Fast

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★½

  • The Hater

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★★

  • Bad Tales

    ★★