Sort by

loveinalderaanplaces has logged 145 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Timo's Winter

Timo's Winter

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Volesse il cielo!

Volesse il cielo!

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Legionnaire

The Legionnaire

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Influencer

The Influencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Love You, Stupid

I Love You, Stupid

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
On the Starting Line

On the Starting Line

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Sangue - La morte non esiste

Sangue - La morte non esiste

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Working Slowly (Radio Alice)

Working Slowly (Radio Alice)

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
25
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
25
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Newness

Newness

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
The Coldest Game

The Coldest Game

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Some Like It Veiled

Some Like It Veiled

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sangue - La morte non esiste

Sangue - La morte non esiste

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Hannibal Buress: Comedy Camisado

Hannibal Buress: Comedy Camisado

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry