• The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • What Would Sophia Loren Do?

  • Rose Island

    ★★★

  • The Life Ahead

  • Holidate

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Over the Moon

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • After We Collided

    ½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • The Kissing Booth 2

  • Into the Beat

    ★½

  • Greyhound

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • All the Bright Places

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • The Father

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Let It Snow

  • Klaus

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Bacurau

  • Aladdin

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • The Perfect Date

  • After

    ½

  • Dumbo

    ★★★★★

  • Cinderela Pop

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Minha Vida em Marte

    ★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Balloon

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★