• Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

  • Love in the Time of Corona

  • Two for the Opera Box

  • Shangri-La

  • Sunken Films

  • s01e03

  • Undine

    ★★

  • Time

  • Cold Meridian

  • Martin Eden

  • Black to Techno

    ★★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★★

  • Blue

  • Knife+Heart

  • Fainting Spells

  • Phantom Thread

    ★★½

  • Insomnia

  • Mrs. Hyde

  • Shape of a Surface

  • Sergei/Sir Gay

    ★★

  • Your Father Was Born 100 Years Old, and So Was the Nakba

  • Daguerrotype

    ★★★★

  • Black Sun

  • Something Between Us

  • A Magical Substance Flows Into Me

  • Palms

  • Carol

  • Tale of Tales

    ★★★

  • I Remember Nothing

    ★★★★

  • The Duke of Burgundy

    ★★★★

  • The Age of Stone

  • Immortals

  • A Dangerous Method

  • La deuxième femme

  • Miss Pettigrew Lives for a Day

  • Shirin

  • Jane Eyre

  • These Encounters of Theirs

  • Dunia

  • Music Palace

  • 2046

  • In the Cut

  • Goodbye, Dragon Inn

  • Die Another Day

  • Unfaithful

    ★★★½

  • Fragile as the World

  • A.I. Artificial Intelligence

  • Moulin Rouge!

    ★★★★

  • Brotherhood of the Wolf

  • Moon Streams

  • Il Mare

  • Eyes Wide Shut

  • Velvet Goldmine

  • Titanic

  • Taste of Cherry

  • Heaven

  • The Tenant of Wildfell Hall

    ★★★½

  • Twelfth Night

  • Bound

    ★★★★

  • Orson Welles: The One-Man Band

  • August in the Water

    ★★★★

  • Clueless

  • The Bridges of Madison County

  • Party Girl

  • The Swan Princess

    ★★★★½

  • Wolf

    ★★★

  • Joan the Maid II: The Prisons

    ★★★★½

  • Joan the Maid I: The Battles

    ★★★★½

  • The Age of Innocence

  • Bedevil

  • Sleepless in Seattle

  • Naked Killer