• Dune

  • Old

  • Pig

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • False Positive

    ★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Tomorrow's Leaves

  • Loki

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Sam Smith: Love Goes – Live at Abbey Road Studios

  • Cruella

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Money, Explained

  • Youth of May

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • Justice Society: World War II

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Recalled

  • The Year Earth Changed

  • Save Ralph

  • Romeo & Juliet

  • The Unholy

  • A Week Away

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • Chaos Walking

    ½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ½

  • Life in a Day 2020

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★

  • Horimiya

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

  • The Minimalists: Less Is Now

    ½

  • Sweet Home

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Mr. Queen

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Alien Worlds

  • The Call

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

  • Fan Girl

    ★★

  • Josee, the Tiger and the Fish

  • You Animal! The Nimfa Dimaano Story

    ½

  • Holidate

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Moriarty the Patriot

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★

  • Jujutsu Kaisen

  • Little Fish

    ★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet