CJ has logged 104 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dead Kids

Dead Kids

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Elise

Elise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eli

Eli

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Girl Allergic to Wi-Fi

The Girl Allergic to Wi-Fi

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sid & Aya: Not a Love Story

Sid & Aya: Not a Love Story

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hello, Love, Goodbye

Hello, Love, Goodbye

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Atonement

Atonement

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Heaven's Waiting

Heaven's Waiting

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Exes Baggage

Exes Baggage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
BuyBust

BuyBust

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
That Thing Called Tadhana

That Thing Called Tadhana

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sicario

Sicario

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry