CJ has logged 22 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jaws

Jaws

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fyre

Fyre

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
One Small Step

One Small Step

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry