• A Castle for Christmas

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Diana: The Musical

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

  • Cinderella

  • Malignant

    ★★★★

  • After We Fell

  • He's All That

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Good on Paper

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • I'm Your Man

    ★★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Rose Matafeo: Horndog

    ★★★½

  • After We Collided

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Showbiz Kids

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Quiz

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★★½