clarerey has logged 15 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Double

The Double

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Edit this entry  
06
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry