• Enola Holmes

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Happiness Continues

    ★★★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Not A Minute To Lose

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★★

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Mirage

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Period. End of Sentence.

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 3

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Toc Toc

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Despicable Me 3

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • The Shack

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • The Space Between Us

    ★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • Ballerina

    ★★★★

  • Lion

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Maleficent

    ★★★★½

  • Get Married If You Can

    ★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★½

  • Frozen

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★