• Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • The Platform

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • Roma

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★½

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★½

  • Amy

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★

  • Sin City: A Dame to Kill For

  • Life Itself

    ★★★½

  • Necktie

    ★★★★

  • Spring Breakers

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★★

  • George Harrison: Living in the Material World

    ★★★★

  • Jackass 3.5

    ★★★

  • Jackass 3D

    ★★½

  • A Serbian Film

    ★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Enter the Void

    ★★★★

  • The House Bunny

    ★★

  • Tokyo Gore Police

    ★★★★★

  • Jackass 2.5

    ★★★

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★

  • Juno

    ★★★

  • Death Proof

    ★★★★

  • Smiley Face

    ★★★★★

  • Jackass Number Two

    ★★★

  • Volver

    ★★★½

  • Chicken Little

    ★★

  • Sin City

    ★★★★

  • I ♥ Huckabees

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Jackass: The Movie

    ★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Ghost World

    ★★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★★

  • Amélie

    ★★★★★

  • Waking Life

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★

  • Fear and Loathing in Las Vegas

    ★★★★½

  • Jackie Brown

    ★★★★★

  • Nowhere

    ★★★★★

  • From Dusk Till Dawn

    ★★★★

  • Four Rooms

    ★★★★

  • Desperado

    ★★★½

  • The Doom Generation

    ★★★★★

  • The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

    ★★★★★

  • Last Action Hero

    ★★★½

  • Totally Fucked Up

    ★★★★½

  • Thelma & Louise

    ★★★★★

  • Bedhead

    ★★★★½

  • Edward Scissorhands

    ★★★★★

  • Close-Up

    ★★★★★

  • They Live

    ★★★★½

  • Women on the Verge of a Nervous Breakdown

    ★★★★★

  • Bad Taste

    ★★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★★

  • A Nightmare on Elm Street

    ★★½

  • Amadeus

    ★★★★

  • Vincent

    ★★★★★

  • Raging Bull

    ★★★★½

  • The Shining

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Grey Gardens

    ★★★★★

  • Flesh Gordon

    ★★★

  • The Wicker Man

    ★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★★

  • Hello, Dolly!

    ★★★★★

  • Hour of the Wolf

    ★★★★★

  • The Birds

    ★★★★★