ejay has logged 38 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Super 8

Super 8

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghost

Ghost

1990
×
★★★
Edit this entry  
11
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
Read the review Edit this entry  
09
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Patch Adams

Patch Adams

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry