• Hubie Halloween

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • El crack cero

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★½

  • Father There Is Only One

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Yesterday

    ★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • After

    ½

  • Us

    ★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★½

  • Greener Grass

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • The Nun

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Meg

    ½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Tag

    ½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

  • Border

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Truth or Dare

    ½

  • A Quiet Place

    ★★½

  • Red Sparrow

  • Hereditary

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

  • Black Mirror: Crocodile

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: USS Callister

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

    ★½

  • Perfect Strangers

    ★★★

  • Marrowbone

  • Coco

  • Happy Death Day

  • Blade Runner 2049

  • Holy Camp!

    ★★½