Clay has logged 334 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Cold Case Hammarskjöld

Cold Case Hammarskjöld

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Living Daylights

The Living Daylights

1987
×
★★½
Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Edit this entry  
27
Up

Up

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Speak

Speak

2004
×
★★★★
Edit this entry  
23
Camp X-Ray

Camp X-Ray

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Le Petit Soldat

Le Petit Soldat

1963
×
★★★★
Edit this entry  
14
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★
Edit this entry  
14
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Christmas, Again

Christmas, Again

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Spy Who Loved Me

The Spy Who Loved Me

1977
×
★★★
Edit this entry  
12
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★½
Edit this entry  
06
Just Friends

Just Friends

2005
×
★½
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Mike Wallace Is Here

Mike Wallace Is Here

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★
Edit this entry