Clay has logged 21 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jason X

Jason X

2001
×
★½
Edit this entry  
30
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Edit this entry  
24
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★½
Edit this entry  
21
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
National Lampoon's Loaded Weapon 1

National Lampoon's Loaded Weapon 1

1993
×
★★½
Edit this entry  
20
Election

Election

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Edit this entry  
19
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★
Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Edit this entry  
18
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
Edit this entry  
12
The Chase

The Chase

1966
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cat Ballou

Cat Ballou

1965
×
★★★
Edit this entry  
11
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry