• Don't Look Up

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Music

    ½

  • Long Toast

  • The Prom

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Siamese Bond

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★

  • My First Summer

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Penguin Bloom

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • Untitled

  • An American Pickle

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • Summerland

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★

  • Unsettling Scenes

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs