t has logged 32 entries for films rated ★★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lady Eve

The Lady Eve

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tongues Untied

Tongues Untied

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Girlfriends

Girlfriends

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
9 Lives of a Wet Pussy

9 Lives of a Wet Pussy

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
09
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★★
Edit this entry