• Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Val

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Spectre

    ★★½

  • No Escape

    ★★★½

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★

  • Skyfall

    ★★★★★

  • Dredd

    ★★★½

  • Young Adult

    ★★★½

  • TRON: Legacy

    ★★★★

  • MacGruber

    ★★★

  • Casino Royale

    ★★★★½

  • Inland Empire

    ★★★★

  • The Pink Panther

    ★★★

  • Kiss Kiss Bang Bang

    ★★★★

  • Freddy vs. Jason

    ★★★

  • Evolution

    ★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Get Over It

    ★★★★

  • Screwed

    ★★½

  • The Matrix

    ★★★★½

  • A Night at the Roxbury

    ★★★

  • Dirty Work

    ★★★

  • Overnight Delivery

    ★★★

  • The Castle

    ★★★★

  • Lost Highway

    ★★★★

  • Jerry Maguire

    ★★★★★

  • The Mirror Has Two Faces

    ★★★★

  • Up Close & Personal

    ★★★

  • GoldenEye

    ★★★½

  • Sudden Death

    ★★★

  • Things to Do in Denver When You're Dead

    ★★★★

  • Clueless

    ★★★★

  • Bad Boys

    ★★★★

  • Star Trek: Generations

    ★★★½

  • New Nightmare

    ★★★★½

  • Timecop

    ★★★½

  • Philadelphia

    ★★★★

  • Schindler's List

    ★★★★★

  • Fatal Instinct

    ★★½

  • Indecent Proposal

    ★★★

  • Dracula

    ★★★★

  • Universal Soldier

    ★★★

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★½

  • Basic Instinct

    ★★★★

  • Kuffs

    ★★★½

  • The Prince of Tides

    ★★★★

  • Freddy's Dead: The Final Nightmare

    ★★★

  • Hot Shots!

    ★★★

  • The Big Steal

    ★★★★

  • Young Guns II

    ★★★★

  • Ghost

    ★★★★

  • Pretty Woman

    ★★★★½

  • The Fabulous Baker Boys

    ★★★★

  • A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

    ★★½

  • Say Anything...

    ★★★★½

  • Halloween 4: The Return of Michael Myers

    ★★★

  • A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

    ★★★★

  • Cocktail

    ★★★★

  • Die Hard

    ★★★★★