• Inspector Morse: Service of All the Dead

    ★½

  • The Poseidon Adventure

    ★★½

  • Missing

    ★★★★★

  • Mr. Klein

    ★★★★★

  • Muriel's Wedding

    ★★★★★

  • Strictly Ballroom

    ★★★★★

  • McCabe & Mrs. Miller

    ★★★★★

  • Office Romance

    ★★★★★

  • Judgment at Nuremberg

    ★★★★★

  • The Cranes Are Flying

    ★★★★★