chloe has logged 110 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Edit this entry  
23
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Edit this entry  
23
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Finding Vivian Maier

Finding Vivian Maier

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Edit this entry  
13
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
½
Edit this entry  
15
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Read the review Edit this entry  
25
Escape Room

Escape Room

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry