Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
1941

1941

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ratatouille: The TikTok Musical

Ratatouille: The TikTok Musical

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Downhill

Downhill

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Café Society

Café Society

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midnight at the Magnolia

Midnight at the Magnolia

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Spruces and the Pines

The Spruces and the Pines

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
Edit this entry  
08
Skyfall

Skyfall

2012
×
Edit this entry  
08
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
Edit this entry  
08
Clockstoppers

Clockstoppers

2002
×
Read the review Edit this entry  
08
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
Read the review Edit this entry