• Old

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Call

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Inheritance

    ★★★

  • I Propose We Never See Each Other Again After Tonight

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Vanished

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Zola

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

  • Synchronic

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Crawl

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Too Old to Die Young

  • Matthias & Maxime

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • A Hidden Life

  • Lux Æterna

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★

  • Sorry We Missed You

  • Rocketman

  • The Gangster, the Cop, the Devil

  • Les Misérables

  • Bacurau

  • The Dead Don't Die

  • Brightburn

    ★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Bel Canto

  • A Star Is Born

    ★★★★