Caleb has logged 21 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Edit this entry