Sort by

Clyde has logged 23 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Send Me to the Clouds

Send Me to the Clouds

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Sun

A Sun

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Personals

The Personals

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blue Gate Crossing

Blue Gate Crossing

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Live Twice, Love Once

Live Twice, Love Once

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hanging Garden

Hanging Garden

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blue Spring

Blue Spring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tuna Girl

Tuna Girl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
If Cats Disappeared from the World

If Cats Disappeared from the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hot Gimmick: Girl Meets Boy

Hot Gimmick: Girl Meets Boy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
0.5 mm

0.5 mm

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry