• tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★½

  • Memento

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Look Who's Back

    ★★★

  • Freedom Writers

    ★★★★★

  • Lord of the Flies

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Speak

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • My Own Private Idaho

    ★★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Running on Empty

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Tinker Bell and the Lost Treasure

    ★★★½