• Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Creating an Army of the Dead

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Every Breath You Take

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Simon Amstell: Set Free

    ★★★★

  • Ed Gamble: Blood Sugar

    ★★★★

  • Sextuplets

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★½

  • Katherine Ryan: Glitter Room

    ★★★

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

    ½