Sort by

Maurice has logged 15 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Aquaman

Aquaman

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Silence

The Silence

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Altered States

Altered States

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wind

The Wind

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Glass

Glass

2019
×
★★
Edit this entry  
04
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry