• The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Jiu Jitsu

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Console Wars

    ★★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★★

  • The Donut King

    ★★★★½

  • Fatal Affair

    ★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★★

  • Good Boy

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Jasper Mall

    ★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Ema

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★½

  • The Fanatic

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Secret Obsession

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★