Cody has logged 66 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sister

Sister

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Togo

Togo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little Hands

Little Hands

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Life Overtakes Me

Life Overtakes Me

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
After Maria

After Maria

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Judy

Judy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Uncle Thomas: Accounting for the Days

Uncle Thomas: Accounting for the Days

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Miller & Son

Miller & Son

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sometimes, I Think About Dying

Sometimes, I Think About Dying

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Off-Piste

Off-Piste

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tiffany Haddish: Black Mitzvah

Tiffany Haddish: Black Mitzvah

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Michelle Wolf: Joke Show

Michelle Wolf: Joke Show

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Piranhas

Piranhas

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Monos

Monos

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Fire in Paradise

Fire in Paradise

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
For the Birds

For the Birds

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Piper

Piper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
GUO4

GUO4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Iliza Shlesinger: Unveiled

Iliza Shlesinger: Unveiled

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry