• The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Três Realizadoras Portuguesas

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • Host

    ★★★★

  • Doctor Sleep

  • Joker

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Bacurau

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • A Twelve-Year Night

    ★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★½

  • The Greatest Showman

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

  • Creep 2

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★½

  • War for the Planet of the Apes

  • Spider-Man: Homecoming

  • Despicable Me 3

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Fate of the Furious

  • Kong: Skull Island

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • The Invisible Guest

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Your Name.

    ½

  • Finding Dory

  • Now You See Me 2

  • Raw

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

  • Hush

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Zootopia

  • Deadpool

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • The Martian

    ★★★½

  • The Visit

    ★★★★

  • Ant-Man

  • Inside Out

    ★★½

  • Jurassic World

  • Mad Max: Fury Road

  • Avengers: Age of Ultron

  • Furious 7