coffee has logged 46 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
16
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Swing Kids

Swing Kids

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry