coffee has logged 30 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Days

Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Siberia

Siberia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hunt

The Hunt

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Goodbye, Dragon Inn

Goodbye, Dragon Inn

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stargirl

Stargirl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Final Exit of the Disciples of Ascensia

The Final Exit of the Disciples of Ascensia

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hillary

Hillary

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry