• Happiest Season

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Klaus

    ★½

  • Tall Girl

    ½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • The Hustle

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Welcome to Marwen

    ★★★★

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • A Simple Favor

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Book Club

    ★★★

  • Alex Strangelove

    ★½

  • Love, Simon

    ★★½

  • Winchester

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Pitch Perfect 3

  • The Greatest Showman

    ★★½

  • The Babysitter

  • Happy Death Day

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Everything, Everything

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Moana

    ★★★

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Nerve

    ★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★½

  • Now You See Me 2

    ★★

  • Zootopia

    ★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★

  • The Martian

    ★★★

  • Smosh: The Movie

  • Inside Out

    ★★★½

  • Pitch Perfect 2

  • Paddington

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★

  • How to Build a Better Boy

    ★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★½

  • Frozen

    ★★

  • We're the Millers

    ★★★

  • Turbo

    ★½

  • Monsters University

    ★★★

  • Now You See Me

    ★★★

  • The Bling Ring

    ★★½

  • Beautiful Creatures

    ★★½