Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jaws

Jaws

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Now and Then

Now and Then

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Book Club

Book Club

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Penelope

Penelope

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Milk

Milk

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Winchester

Winchester

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hugo

Hugo

2011
×
½
Read the review Edit this entry