• The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Come From Away

    ★★★½

  • Queenpins

    ★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★½

  • Beckett

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Private Network: Who Killed Manuel Buendía?

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Val

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • America: The Motion Picture

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • LFG

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Pray Away

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Nobody

    ★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • kid 90

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Murder Among the Mormons

    ★★★½

  • TINA

    ★★★½

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★½

  • Cherry

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Pelé

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★

  • Bliss

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Misha and the Wolves

    ★★★★

  • Land

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★

  • Mass

    ★★★★