Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Come From Away

Come From Away

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Respect

Respect

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Misha and the Wolves

Misha and the Wolves

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Homeroom

Homeroom

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Private Network: Who Killed Manuel Buendía?

Private Network: Who Killed Manuel Buendía?

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vivo

Vivo

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
CODA

CODA

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Pray Away

Pray Away

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Val

Val

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
★★★
Edit this entry  
24
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Krisha

Krisha

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Summertime

Summertime

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★
Edit this entry  
07
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
LFG

LFG

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Glitch in the Matrix

A Glitch in the Matrix

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry