A has logged 251 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midway

Midway

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Son

American Son

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Burning Cane

Burning Cane

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Shining

The Shining

1980
×
★★½
Edit this entry  
06
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Current War

The Current War

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★
Read the review Edit this entry