A has logged 26 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Luce

Luce

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
American Factory

American Factory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sully

Sully

2016
×
★★★
Edit this entry  
06
Maiden

Maiden

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Noah

Noah

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★½
Edit this entry  
03
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★½
Edit this entry  
03
Pi

Pi

1998
×
★★
Edit this entry  
02
Carol

Carol

2015
×
★★★
Edit this entry