Sort by

𝖂𝖎𝖑𝖑𝖎𝖆𝖒 has logged 55 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
31

31

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
To Hell and Back: The Making of 3 From Hell

To Hell and Back: The Making of 3 From Hell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Hills Run Red

The Hills Run Red

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Read the review Edit this entry  
28
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Michael Lives: The Making of 'Halloween'

Michael Lives: The Making of 'Halloween'

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Killjoy 3

Killjoy 3

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

Unsolved Mysteries: Death Row Fugitive

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unsolved Mysteries: Death in Oslo

Unsolved Mysteries: Death in Oslo

×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pumpkinhead II: Blood Wings

Pumpkinhead II: Blood Wings

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pontypool

Pontypool

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Killjoy 2: Deliverance from Evil

Killjoy 2: Deliverance from Evil

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Killjoy

Killjoy

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Lie

The Lie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Creep

Creep

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Feast

Feast

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Mortuary

Mortuary

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Louis Theroux: The City Addicted to Crystal Meth

Louis Theroux: The City Addicted to Crystal Meth

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hardware

Hardware

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Louis Theroux: America's Most Hated Family in Crisis

Louis Theroux: America's Most Hated Family in Crisis

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Louis Theroux: The Most Hated Family in America

Louis Theroux: The Most Hated Family in America

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Louis Theroux: Transgender Kids

Louis Theroux: Transgender Kids

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry