• Girls Trip

  • In a Heartbeat

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

  • Princess Cyd

  • cat city

  • The Haircut

  • Baby Driver

  • agoraphobia

  • Get Out

  • Thoroughbreds

  • The Big Sick

  • Hi Stranger

  • little bunny

  • Moana

  • Lahore Se Aagey

  • Infinity Train

    ★★★★★

  • find true love

  • pizza movie

  • fluffy's third eye

  • The Red Pill

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • The Edge of Seventeen

  • Before the Flood

  • La La Land

    ★★½

  • Kubo and the Two Strings

  • Hair and Brimstone

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

  • Inner Workings

  • Piper

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

  • American Honey

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Toni Erdmann

  • Lemonade

  • The Jungle Book

  • Everybody Wants Some!!

  • Crystal Lake

  • Zootopia

  • Captain Fantastic

  • Manchester by the Sea

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★★

  • Her Story

  • The Gay and Wondrous Life of Caleb Gallo

    ★★★★★

  • The Good Dinosaur

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ½

  • Riley's First Date?

  • Spectre

  • Don't Hug Me I'm Scared 5

  • The Martian

  • The Fits

    ★★★★★

  • Anomalisa

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

  • Stutterer

  • Cosmos Laundromat

  • Ghost Fighting Corporation

  • Inside Out

  • Blind Date

  • Don't Hug Me I'm Scared 4

  • Do You Believe?

    ½

  • Frozen Fever

  • The DUFF

    ½

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • Dope

  • Tangerine

  • Big Eyes

  • Annie

    ½

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

  • Unedited Footage of a Bear

  • Taken 3

  • Kingsman: The Secret Service

    ½

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies