cole_fibbler has logged 117 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bridge to Terabithia

Bridge to Terabithia

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Doctor Who: The Day of the Doctor

Doctor Who: The Day of the Doctor

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Chorus

The Chorus

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Little Nicholas

Little Nicholas

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rent

Rent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry