cole_fibbler has logged 47 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Last Dragon

The Last Dragon

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sully

Sully

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lion

Lion

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moana

Moana

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Coco

Coco

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Making Fun: The Story of Funko

Making Fun: The Story of Funko

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Split

Split

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
22
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
½
Read the review Edit this entry