georgina has logged 19 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Spielberg

Spielberg

2017
×
Edit this entry  
25
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Party

The Party

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Tale

The Tale

2018
×
Edit this entry  
16
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Closer

Closer

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sabrina

Sabrina

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry