Sort by

Colin the dude has logged 29 entries for films during November 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
JFK

JFK

1991
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★½
Edit this entry  
27
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Adventures of Ford Fairlane

The Adventures of Ford Fairlane

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Black Moon

Black Moon

1975
×
★★½
Edit this entry  
21
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★½
Edit this entry  
19
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Way Back

The Way Back

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
13
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Europa Report

Europa Report

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★
Edit this entry  
07
White House Down

White House Down

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
06
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry