collin has logged 36 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Turning

The Turning

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
The Golden Glove

The Golden Glove

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Eye for an Eye

Eye for an Eye

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zombi Child

Zombi Child

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Murder of Nicole Brown Simpson

The Murder of Nicole Brown Simpson

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Live Twice, Love Once

Live Twice, Love Once

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dracula

Dracula

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Hagazussa

Hagazussa

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Grudge

The Grudge

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
All the Freckles in the World

All the Freckles in the World

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bulletproof 2

Bulletproof 2

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Informer

The Informer

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ghost Stories

Ghost Stories

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry