collin has logged 37 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Coffee & Kareem

Coffee & Kareem

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Atlantic City

Atlantic City

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Take the Money and Run

Take the Money and Run

1969
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Boys State

Boys State

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jexi

Jexi

2019
×
Edit this entry  
05
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★½
Edit this entry  
01
The Nest

The Nest

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★★
Edit this entry