collin has logged 225 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
False Positive

False Positive

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Summertime

Summertime

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Demonic

Demonic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
CODA

CODA

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
North Hollywood

North Hollywood

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Boy Behind the Door

The Boy Behind the Door

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The North Water

The North Water

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★½
Edit this entry  
07
Slow Machine

Slow Machine

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bucky Larson: Born to Be a Star

Bucky Larson: Born to Be a Star

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Filmage: The Story of Descendents/All

Filmage: The Story of Descendents/All

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Convoy

Convoy

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Predator

Predator

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Coven

Coven

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
America: The Motion Picture

America: The Motion Picture

2021
×
★★
Edit this entry  
20
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry